Мирова угода

Як люблять говорити юристи, навіть найкраще рішення суду задовольняє сторони тільки на 50%, адже в судовій тяжбі, як в принципі і в будь-якій суперечці, одна сторона виграє, а інша терпить гіркоту поразки.
Однак , чинним законодавством України передбачено механізм, за яким сторони можуть прийти до певного консенсусу і припинити суперечку так би мовити «полюбовно», шляхом укладення мирової угоди. Слід зазначити, що мирова угода передбачає наявність певних поступок сторін у відношенні один одного, та тим самим вона принципово відрізняється від заяви про визнання позовних вимог або відмову від позову. Важливо, що суд не вправі затвердити мирову угоду, умови якої суперечать законодавству або порушують права інших осіб.

Слід також мати на увазі, що згідно ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, після укладення мирової угоди суд закриває провадження у справі з усіма витікаючими з цього наслідками, передбаченими ст. 206 Цивільного процесуального кодексу України.

Схожі записи

Комментарии (3)

 • Эдуард:

  Вы пишите в договоре позики, что
  “У договорі можна передбачити відсотки, однак це буде законним лише в тому випадку, якщо сума позики становить не менше 850 гривень і позика пов’язана із здійсненням підприємницької діяльності хоча б однією із сторін, при цьому одна зі сторін, до того ж, має бути юридичною особою”
  Почему:
  сума позики не менше 850 грн.;
  позика пов’язана із здійсненням підприємницької діяльності;
  одна зі сторін має бути юридичною особою?

  • Jurist:

   Эдуард, по сумме посмотрите ст. 1048 Гражданского кодекса Украины. Далее, передача денег в долг под проценты является предпринимательской деятельностью, поскольку предусматривает получение дохода и такой деятельностью могут заниматься лишь финансовые учреждения, а финансовые учреждения, в свою очередь, могут действовать только в форме юридического лица.

Коментувати