Исковое заявление о взыскании алиментов на ребенка

Согласно действующего законодательства Украины, родители обязаны заботиться о своем ребенке, в том числе и материально. В случае, если один из родителей по каким-то причинам уклоняется от содержания ребенка,
необходимо обращаться в суд с иском о взыскании алиментов на ребенка.
При этом, следует иметь ввиду, что суд вправе присудить алименты на ребенка как в виде части дохода ответчика, так и в виде твердой денежной суммы. Какой способ определения размеров алиментов выбрать, зависит от конкретной ситуации. Так, например, если у отца ребенка стабильный официальный доход — можно попробовать взыскать алименты в виде части дохода (например 1/3 части заработка (дохода) ежемесячно).

Однако, если же доход нерадивого родителя неофициальный (как говорят «в конверте»), не постоянный, возможно в натуральной форме (например товаром) или же у вас есть подозрения что он попытается юлить что бы уменьшить размер своего заработка (например оформиться на пол-ставки и т.д.), то в таком случае оптимальный вариант — просить суд присудить алименты в твердой денежной сумме.

_______ районний суд м. ______

______, м. _______________

вул. ______________, буд.___

Позивач : ОСОБА-1
м. ____, вул. ______, буд__, кв___
тел. ______________

Відповідач: ОСОБА-2
м. ____, вул. ______, буд__, кв___
тел. ______________

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про стягнення аліментів на дитину

 

«____» ______ року між мною та Відповідачем було укладено шлюб, про що Відділом реєстрації актів громадянського стану ____________ міського управління юстиції в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу було зроблено запис за № _____.

За час перебування у шлюбі, у нас народилось дитина: донька – ___________________, 20___ р.н., яка на цей час проживає зі мною, та перебуває на моєму повному утриманні.

Згодом після народження нашої доньки, Відповідач почав зловживати алкогольними напоями, грати в азартні ігри на гроші, в сім’ї розпочались конфлікти, в результаті чого, я “_____” ___________ 20__ р. разом з дитиною, переїхала до своєї матері, де ми з донькою і продовжуємо проживати по цей час.

При цьому, з моменту нашого з донькою переїзду до моєї матері, Відповідач жодного разу до нас не з’явився, ніяких коштів або будь-якої іншої допомоги на утримання доньки я не одержувала.

У відповідності до положень ст. 150 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані піклуватися за виховання дитини, про її здоров’я, фізичний, духовний розвиток, готувати до самостійного життя.

Також, згідно до ст. 18 Конвенції про права дитини, батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини.

Але Відповідач ухиляється від утримання дитини, її виховання, не піклується про здоров’я дитини, її фізичний, духовний розвиток.

Таким чином, вважаю, що Відповідач відмовився від участі у вихованні дитини.

Розмір заробітної плати, яку я отримую не дає мені можливості повністю забезпечити фізичний, духовний розвиток дитини, її творчих та пізнавальних здібностей.

Мої неодноразові звернення до Відповідача з проханням надати матеріальну допомогу для нашої доньки є безрезультативними.

Оскільки Відповідач має мінливий, непостійний дохід, вважаю за необхідне визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, а саме ___________, грн.

На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 180, 182, 184, 194 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 3, 15, 118, 119, 120 Цивільного процесуального кодексу України,

 

ПРОШУ:

1. Стягнути з ОСОБА-2 аліменти на мою користь за минулий час (за останні три роки) та стягувати в подальшому до досягнення ______________ повноліття, у твердій грошовій сумі, а саме ___________ грн.;
2. Покласти на Відповідача всі судові витрати;

Додатки:

1. Копія Свідоцтва про укладення шлюбу;
2. Копія довідки про місце проживання ОСОБИ-1.;
3. Довідка про заробітну плату ОСОБИ-1.;
4. Копія позовної заяви разом з додатками.

«___» _______ 20___ року _______________ ОСОБА-1

Комментировать