Позовна заява про стягнення заборгованості по заробітній платі

Враховуючи безперервні кризові явища в економіці України, для працюючої частини населення країни питання стягнення заборгованості роботодавця з виплати заробітної плати з кожним днем ​​стає все більш і більш актуальним. З законодавчої точки зору, у працівника є три способи змусити підприємство виплатити борг по зарплаті: 1) звернутися до органів прокуратури; 2) звернутися до Державної інспекції з праці; 3) Подати в суд на роботодавця. В принципі всі три способи досить ефективні, тому остаточне рішення приймати Вам, а тут ми розглянемо саме процедуру подання позовної заяви про стягнення заборгованості по заробітній платі в судові органи.

Для звернення до суду працівнику необхідно мати докази самого факту, що він був у трудових відносинах з відповідачем – це як правило трудова книжка або копія наказу про звільнення (можна і те і те). До позовної заяви про стягнення заборгованості по заробітній платі так само необхідно додати довідку від роботодавця про розмір заборгованості по заробітній платі, якщо ж таку довідку адміністрація підприємства дати відмовляється, суму боргу слід визначити виходячи з відомих Вам даних про зарплату: оклад, премії тощо д., в тексті позовної заяви про факт відмови у видачі довідки необхідно вказати, а вже в процесі судового розгляду справи звернутися до суду з клопотанням про витребування доказів. (Із зразком такого клопотання можна ознайомиться тут).
При стягненні заборгованості по заробітній платі, працівник має право вимагати виплату середньомісячного заробітку у разі, якщо розрахунок ні зроблено відразу після звільнення. При цьому, в позовній заяві період необхідно вказувати з моменту виникнення боргу по дату подачі позову до суду. Якщо судова тяжба затягнеться, вимоги можна буде збільшити. (Із зразком заяви про збільшення позовних вимог можна ознайомитися тут), крім цього до позовних вимог про стягнення заборгованості по заробітній платі можна ще приєднати і індексацію зарплати.
Крім цього, на вимоги про стягнення боргу по зарплаті не поширюється позовна давність, а при зверненні до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості по заробітній платі судовий збір сплачувати не потрібно.
Якщо у працівника є підозри що підприємство може “швиденько закритися”, є сенс разом з позовною заявою про стягнення заборгованості по заробітній платі прикласти і клопотання про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно підприємства. (Із зразком такого клопотання можна ознайомитися тут). Так само, враховуючи надзвичайну важливість заробітної плати як джерела існування працівника і його сім’ї, законодавець передбачив можливість негайного виконання судового рішення у справах про присудження заробітної плати але не більше ніж за один місяць.

Схожі записи

Коментувати

https://telltosurvey.com https://homedepotsurveye.com https://krogerfeedbacke.com https://monkeysurveye.com https://pandaexpresssurveye.com https://walmartsurveye.com https://chilissurveye.com https://dqfansurveye.com https://olivegardensurveye.com https://americancommunitysurveye.com