Заява про забезпечення позову

При розгляді позовних заяв про стягнення боргу, витребування майна з незаконного володіння та інших заяв майнового характеру, позивач запросто може зіткнутися з тим, що відповідач, розуміючи що програє справу, буде всіляко намагатися позбутися від оспорюваних речей: виводити гроші з рахунків, продавати автомобілі, переписувати на родичів квартири і т.д. і т.п. Що-б перешкодити цьому, і гарантувати реальне виконання рішення суду, ст. 151 Цивільного процесуального кодексу України передбачена можливість для сторін подати на розгляд суду клопотання,що оформляється як заява про забезпечення позову.
Дана заява подається на будь-якій стадії цивільного процесу. При розгляді позову матеріального характеру, суд має право накладати арешт на майно або грошові кошти боржника, які знаходяться у нього або у інших осіб. Конкретний вид забезпечення позову повинен відповідати суті позовних вимог. Наприклад, не може бути заарештований рахунок у банку, якщо в позові Ви просите повернути автомобіль. Заходи щодо забезпечення позову діють до виконання боржником рішення суду, тому, якщо суд, приймаючи рішення, знімає забезпечення позову – такі дії судді незаконні і їх необхідно оскаржити.
Так як повністю в інтересах позивача що-б заходи забезпечення позову були застосовані судом максимально швидко, -рекомендуємо подавати заяву про забезпечення позову одночасно з поданням позовної заяви.
Для більш детального ознайомлення з нюансами процедури забезпечення позову, пропонуємо Вам почитати постанову Пленуму Верховного суду України від 12.12.2006 № 9.
Зразок як написати заяву про забезпечення позову наводимо нижче.

Коментувати

https://telltosurvey.com https://homedepotsurveye.com https://krogerfeedbacke.com https://monkeysurveye.com https://pandaexpresssurveye.com https://walmartsurveye.com https://chilissurveye.com https://dqfansurveye.com https://olivegardensurveye.com https://americancommunitysurveye.com