Заява про повернення помилково сплаченого судового сбору

При оплаті судового збору, платниками нерідко допускаються різні помилки в платіжних документах, в результаті чого, судовий збір сплачується не в той суд, до якого подається позовна заява.Однак, законодавством передбачено механізм повернення з державного бюджету помилково сплачених сум судового збору, який складається з декількох етапів. В першу чергу Вам необхідно отримати довідку з суду (в який помилково перерахований судовий збір) про те, що до цього суду Ви ніколи з даним позовом не зверталися. Для цього, Вам необхідно подати заяву за цим зразком.

Голові Оріхівського районного

суду Запорізької області

70500, м. Оріхів,

Запорізька область,

вул. Першотравнева, 23

Іванова І.І.

70500, м. Оріхів,

Запорізька область,

вул. Леніна, 24

 

Про повернення судового збору

 

Мною, Івановим Іваном Івановичем, платіжним дорученням від 08.07.2013 № 786 на рахунок ГУ ДКУ у Запорізькій області було помилково сплачено судовий збір в сумі 229,40 грн. за подання цивільного позову до гр. Пилипенка М.І. про стягнення заборгованості, яка фактично має бути подана до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська за місцем реєстрації відповідача.

В той же час, цивільний позов до гр. Пилипенка М.І. про стягнення заборгованості до Оріхівського районного суду Запорізької області Івановим Іваном Івановичем ніколи не подавався.

У зв’язку з цим, прошу Вас перевірити факт зарахування зазначених коштів на рахунок, визначений для сплати судового збору, та факт того, що Іванов І.І. дійсно з даною позовною заявою до Оріхівського районного суду Запорізької області не звертався.

За результатами такої перевірки, прошу видати відповідну довідку та повернути оригінал платіжного документа для подальшого звернення до органів ТУ ДАС в Запорізькій області.

Додаток:

 

– оргигінал платіжного доручення від 08.07.2013 № 786 на 1 арк.

15.07.2013 І.І. Іванов

Далі , згідно з п. 5 Порядку повернення коштів , помилково або надміру зарахованих до державного або місцевих бюджетів , затвердженого наказом Державного казначейства України від 10.12.2002 № 226 , повернення помилково сплачених сум податків та зборів здійснюється органами Державної казначейської служби України на підставі оригіналу платіжного документа і подання органу , який контролює надходження таких коштів. В даному випадку , контроль за надходженням до державного бюджету України сум судового збору здійснює Державна судова адміністрація в особі своїх територіальних органів , а саме – Територіальних управлінь державної судової адміністрації в областях (далі ТУ ДСА) . У зв’язку з цим , наступним нашим кроком для повернення помилково сплаченого судового збору буде звернення в ТУ ДСА із заявою такого змісту:

Начальнику ТУ ДСА України

в Запорізькій області

Бєліковій І.В.

пр. Леніна, буд. 168,

м. Запоріжжя, 69035

Іванова І.І.

70500, м. Оріхів,

Запорізька область,

вул. Леніна, 24

 

Про видачу подання

щодо повернення судового збору

 

На підставі п. 5 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 10.12.2002 № 226, прошу Вас видати відповідне подання щодо повернення Іванову Івану Івановичу (паспорт ________, ідент. №____________,[якщо є банківський рахунок, треба зазначити] помилково сплаченого платіжним дорученням від 08.07.2013 № 786 на користь держбюджету Оріхівського району Запорізької області судового збору в розмірі 229,40 грн. за подання цивільного позову до гр. Пилипенка М.І., який фактично до Оріхівського районного суду Запорізької області мною ніколи не пред’являвся.

 

Додаток:

– платіжне доручення від 08.07.2013 № 786 на 1 арк. в 1 прим.;

– довідка Оріхівського районного суду Запорізької області від _______ № ___ на 1 арк. в 1 прим.;

– копія паспорту на 2 арк. в 1 прим.;

– копія довідки ДПА про присвоєння ідент. номеру на 1 арк. в 1 прим.

22.07.2013 І.І. Іванов

Після отримання з ТУ ДСА необхідного подання про повернення помилково сплаченого судового збору , ми нарешті можемо звернутися до органів Державної казначейської служби за місцем надходження помилкового платежу (виходячи з наведених прикладів , в даному випадку це Управління госказначейской служби України в Оріхівському райорне Запорізької області) . При цьому , слід підкреслити , що до заяви необхідно докладати оригінал платіжного доручення , яким був помилково сплачений збір , а так же оригінал подання ТУ ДСА про повернення помилково сплаченого судового збору , так само в заяві необхідно вказати яким чином Вам необхідно повернути кошти : перерахуванням на розрахунковий рахунок ( який слід вказати ) або готівкою через касу. Сама заява оформляється приблизно так:

Управління Державної казначейської

служби України у Оріхівському районі

Запорізької області

вул. Ленінградських курсантів, буд. 72-а,

м. Оріхів, Запорізька обл., 69096

 

Іванова Івана Івановича,

70500, м. Оріхів,

Запорізька область,

вул. Леніна, 24

Про повернення судового збору

 

На підставі п. 5 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 10.12.2002 № 226, та подання ТУ ДСА України в Запорізькій області від «___» _____ 2013 р. № _______, прошу повернути Іванову Івану Івановичу (паспорт ________, ідент. №____________,[якщо є банківський рахунок, треба зазначити] помилково сплачений платіжним дорученням від 08.07.2013 № 786 на користь держбюджету Оріхівського району Запорізької області району судовий збір в розмірі 229,40 грн.

 

Додаток:

 

платіжне доручення від 08.07.2013 № 786 на 1 арк. в 1 прим.;

подання ТУ ДСА України в Запорізькій області від «___» _____ 2013 р. № _______ на 1 арк. в 1 прим.;

копія паспорту на 2 арк. в 1 прим.;

копія довідки ДПА про присвоєння ідент. номеру на 1 арк. в 1 прим.

25.07.2013 І.І. Іванов

Коментувати

https://telltosurvey.com https://homedepotsurveye.com https://krogerfeedbacke.com https://monkeysurveye.com https://pandaexpresssurveye.com https://walmartsurveye.com https://chilissurveye.com https://dqfansurveye.com https://olivegardensurveye.com https://americancommunitysurveye.com