Заява про видачу ухвали про повернення судового збору

У встановлених законом випадках, суд вправі повернути позовну заяву (скаргу) позивачу або взагалі відмовити у відкритті провадження у цивільній справі. Тут же виникає питання: як бути із заздалегідь сплаченим судовим збором?Згідно з вимогами п. 6 ч. 1 ст. 214 Цивільного кодексу України , під час винесення судового рішення суд вирішує , яким чином розподілити судові витрати між сторонами. Однак на практиці , суди далеко не завжди у відповідних ухвалах про закриття провадження у справі або ж про залишення позовної заяви без розгляду вирішують питання про необхідність повернення сплаченого судового збору позивачеві. Разом з цим , ст. 7 Закону України ” Про судовий збір” передбачено , що сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду у разі: зменшення позивачем суми позовних вимог або переплати суми судового збору; повернення судом заяви чи скарги ; відмови у відкритті провадження по справі ; залишення позову без розгляду (крім випадків , якщо це сталося у зв’язку з повторною неявкою позивача в судове засідання або за його клопотанням); закриття провадження у справі. Виходячи з цього, якщо Ви отримали з суду ухвалу про повернення позовної заяви або про залишення її без розгляду (крім тих випадків, коли це сталося через Вашу повторну неявку в судове засідання або ж за Вашим клопотанням), але при цьому суд не вказав про необхідність повернути Вам судовий збір, є сенс звернутися до суду із заявою про видачу відповідної ухвали.

Слід звернути Вашу увагу що зразок заяви, який ми наводимо нижче, не підходить до випадків повернення помилково сплаченого збору. Алгоритм повернення помилково сплачених сум судового збору докладно описаний тут

Самарський районний суд

м. Дніпропетровська

суддя _______________

справа № ____________

49112, м. Дніпропетровськ,

вул. Електрична, 1-а

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю

«Дарк-кредит»

49112, м. Дніпропетровськ,

вул. Електрична, 2-А, к.48

т.(053)000-00-00

код ЄДРПОУ 0000001

ел.адреса: dark@mail.ru

Відповідач: Іванов Іван Іванович

49124, м. Дніпропетровськ,

вул. Липова, буд. 13,

тел..: (067) 11111111

ел.адреса: ivanov@mail.ru

ЗАЯВА

про видачу ухвали про повернення судового збору

У серпні 2013 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Дарк-кредит» звернулось до Самарського районного суду м. Дніпропетровська з цивільним позовом до гр. Іванова І.І. про стягнення заборгованості за кредитним договором в загальній сумі 10 000,00 грн. При цьому, платіжним дорученням від 30.07.2013 № 65 позивачем було сплачено судовий збір в сумі 229,40 грн.

В ході провадження у справі до судового розгляду, судом було встановлено, що згідно з довідкою обласного адресно-довідкового бюро ДМСУ в Дніпропетровській області, відповідач Іванов І.І. на території Самарського району м. Дніпропетровська не зареєстрований, знятий з реєстрації та вибув в с. Виводове Томаківського району Дніпропетровської області, внаслідок чого, ухвалою від 01.08.2013 по справі № ___/___/13-ц, позовна заява була повернута позивачу для подальшого її подання до належного суду.

У зв’язку з вищевикладеним, на підставі п.2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», прошу видати відповідну судову ухвалу про повернення ТОВ «Дарк-кредит» сплаченого судового збору.

Директор

ТОВ «Дарк-кредит» П.П. Петренко

«_____» серпня 2013 року

Коментувати

https://telltosurvey.com https://homedepotsurveye.com https://krogerfeedbacke.com https://monkeysurveye.com https://pandaexpresssurveye.com https://walmartsurveye.com https://chilissurveye.com https://dqfansurveye.com https://olivegardensurveye.com https://americancommunitysurveye.com