Цивільний позов у кримінальному провадженні

Як правило, в результаті вчинення злочину , винною особою наноситься не тільки фізична шкода здоров’ю потерпілого , а й шкода морального і матеріального характеру, яка підлягає відшкодуванню.
Порядок компенсації шкоди , заподіяної кримінальним правопорушенням передбачений главою № 9 Кримінально – процесуального кодексу України від 13.04.2012 .
При цьому , шкода, заподіяна злочином , може бути стягнута судом за результатами розгляду цивільного позову в кримінальному провадженні .
Даний цивільний позов подається потерпілим до початку судового розгляду кримінальної справи. Відповідачем у цьому випадку виступає підозрюваний, обвинувачений чи фізична або юридична особа, яка, згідно із законодавством несе цивільну відповідальність за дії особи , яка вчинила злочин ( наприклад – батьки неповнолітньої дитини ).

На практиці, цивільний позов у кримінальному провадженні подається безпосередньо через райвідділ міліції, який проводить розслідування кримінальної справи. Слідчий , що отримав цивільний позов потерпілого, залучає його до матеріалів кримінальної справи, яка потім направляється до суду для винесення вироку.
При визначенні розміру шкоди (як правило у грошовому еквіваленті) слід виходити з того , що поняття “шкода” чинний Кримінально -процесуальний кодекс України не розкриває. Тому, враховуючи, що цивільний позов у кримінальному провадженні таки має цивільно -правовий характер, при визначенні розміру шкоди слід керуватися нормами глави 82 Цивільного кодексу України .
Також , необхідно пам’ятати , що у разі виправдання судом обвинувачуваного по кримінальній справі, за відсутності в його діях складу кримінального правопорушення (не плутати з амністією), суд залишає цивільний позов без розгляду.
Звертаю увагу, що згідно з чинним законодавством, відшкодувати шкоду, заподіяну злочином можна також і шляхом подачі цивільного позову до суду, після винесення винному вироку, однак у цьому випадку, позивач повинен буде сплачувати судовий збір, від сплати якого він звільнений, при подачі цивільного позову в кримінальному провадженні.

Схожі записи

Коментувати

https://telltosurvey.com https://homedepotsurveye.com https://krogerfeedbacke.com https://monkeysurveye.com https://pandaexpresssurveye.com https://walmartsurveye.com https://chilissurveye.com https://dqfansurveye.com https://olivegardensurveye.com https://americancommunitysurveye.com